نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: شروع یک رابطه دوستی به خوبی و از دست دادن سریع ان

1693
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شروع یک رابطه دوستی به خوبی و از دست دادن سریع ان

سلام .. خانمی سی و هفت ساله هستم که صاحب سه فرزندم .بیشتر دوره جوانی ام رو وقف دانشگاه و درس کرده ام دو تا کارشناسی ارشد از بهترین دانشگاه ها دارم اما در حال حاضر احساس ناکامی عجیبی در ارتباط با دیگران میکنم.. مسولیت مادر بودن و خانه داری و شوهر داری و درس و مشق بچه ها از یک طرف و مشکلات و ناکامی های خودم از طرف دیگه منو کاملا گیج و سر در گم‌کرده.. تا به حال نتونستم یه دوست برای خودم پیدا کنم . کسی که بتونم باش راحت باشم و مراعات شو نکنم.. در جذب دوست مهارت فوق العاده ای دارم اما پس از مدتی نسبت به ایشان حس بدی پیدا میکنم ..مثلا احساس میکنم حرف های منو به منظور میگیره و یا قصد سو استفاده از منو داره..مطمئن هستم که مشکل از طرف منه.. چون احساس میکنم اصلا سیاست در برخورد ندارم و واقعا میخوام خودمو اصلاح کنم چون من الان سه تا بچه دارم و خودم تنها نیستم...با همسرم رابطه تقریبا خوبی دارم گر چه یه دلخوری عمیق از ایشون در وجودم هست و اون اینه که ایشون با این که میدونستن من چقددرر به درس و دانشگاه و فعالیت های اجتماعی علاقه دارم کاملا منو درگیر خانه و بچه ها کردن و من از چیزایی که دوستشان داشتن فاصله زیادی گرفتم.. در دورانی هم که منزل پدرم بودم دائم باید دعواهای پرو و مادرم رو تحمل میکردم و یک لحظه آرامش نداشتم اما با تلاش و پشتکار بی وقفه ای از خودم نشون دادم وارد بهترین دانشگاه شدم و از آینده ترسناک که برای خودم با خانواده ای که داشتم تصور میکردم خودم رو با فضل خدا نجات دادم..کلا احساس تنهایی میکنم و احساس نارضایتی از خودم دارم.. الان چهارده ساله که ازدواج کردم و از همسرم به جز موردی که گفتم راضی ام اما جدیدا از خانواده همسرم متنفر شدم انگار آستانه تحملم خیلی پایین اومده.. در کل همیشه احساس تنهایی دارم لطفا کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : شروع یک رابطه دوستی به خوبی و از دست دادن سریع ان

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت داشته باشید که شرایط روحی شما باعث می شود که عملکرد شما تحت تاثیر قرار گیرد و این موضوع بر روند زندگی شما و عملکردهای اجتماعیشان تاثیر داشته باشد . بهتر است با توجه به اینکه بیان می کنید از دوران مجردی با شرایط روحی نامناسب روبرو بوده اید و در زمان فعلی نیز دلخوری های از همسرتان وجود دارد بهتر است سعی کنید که برای بررسی شرایط روحی خودتان به روان درمانگر مراجعه داشته باشید دقت کنید که شرایط روحی شما تاثیر زیادی بر روابط اجتماعی و خانوادگی شما و مخصوصا احساس رضایت شما از زندگی دارد .
    شما در سنی قرار دارید که نیاز است یک جمع بندی از زندگی خود داشته باشید تا بتوانید برای ادامه مسیر برنامه ریزی کنید در این مسیر اولویت اول خود را بهتر است بهبود شرایط روحیتان قرار بدهید تا بتوانید برای ادامه مسیر تصمیم گیری داشته باشید اگر شما شرایط روحی بهتری داشته باشید می توانید روابط اجتماعی بهتری را تجربه کنید که در آن شرایط هردو فرد درک شود و در کنار آن می توانید با داشتن مدیریت بهتر در کنار رسیدگی به زندگی مشترک با صحبت با همسرتان و مدیریت زمان به نیازهای اجتماعی خود نیز در مسیر بهتری پاسخ بدهید .
    آنچه از نظر روحی شما تجربه می کنید از اهمیت و در اولویت قرار دارد که نیاز است به کمک روان درمانگر بررسی شود .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354762

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ببخشین من از حرف های شما کمی انرژی منفی گرفتم ..طوری که انگار خیلی از سنم گذشته و دیگر باید با شرایط مدارا کنم چون کامل در مسیر زندگی افتادم .. اما خیلی از دوستان همسن من هستند که هنوز هم ازدواج نکردن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط گل قاصدک نمایش پست ها
    سلام .. خانمی سی و هفت ساله هستم که صاحب سه فرزندم .بیشتر دوره جوانی ام رو وقف دانشگاه و درس کرده ام دو تا کارشناسی ارشد از بهترین دانشگاه ها دارم اما در حال حاضر احساس ناکامی عجیبی در ارتباط با دیگران میکنم.. مسولیت مادر بودن و خانه داری و شوهر داری و درس و مشق بچه ها از یک طرف و مشکلات و ناکامی های خودم از طرف دیگه منو کاملا گیج و سر در گم‌کرده.. تا به حال نتونستم یه دوست برای خودم پیدا کنم . کسی که بتونم باش راحت باشم و مراعات شو نکنم.. در جذب دوست مهارت فوق العاده ای دارم اما پس از مدتی نسبت به ایشان حس بدی پیدا میکنم ..مثلا احساس میکنم حرف های منو به منظور میگیره و یا قصد سو استفاده از منو داره..مطمئن هستم که مشکل از طرف منه.. چون احساس میکنم اصلا سیاست در برخورد ندارم و واقعا میخوام خودمو اصلاح کنم چون من الان سه تا بچه دارم و خودم تنها نیستم...با همسرم رابطه تقریبا خوبی دارم گر چه یه دلخوری عمیق از ایشون در وجودم هست و اون اینه که ایشون با این که میدونستن من چقددرر به درس و دانشگاه و فعالیت های اجتماعی علاقه دارم کاملا منو درگیر خانه و بچه ها کردن و من از چیزایی که دوستشان داشتن فاصله زیادی گرفتم.. در دورانی هم که منزل پدرم بودم دائم باید دعواهای پرو و مادرم رو تحمل میکردم و یک لحظه آرامش نداشتم اما با تلاش و پشتکار بی وقفه ای از خودم نشون دادم وارد بهترین دانشگاه شدم و از آینده ترسناک که برای خودم با خانواده ای که داشتم تصور میکردم خودم رو با فضل خدا نجات دادم..کلا احساس تنهایی میکنم و احساس نارضایتی از خودم دارم.. الان چهارده ساله که ازدواج کردم و از همسرم به جز موردی که گفتم راضی ام اما جدیدا از خانواده همسرم متنفر شدم انگار آستانه تحملم خیلی پایین اومده.. در کل همیشه احساس تنهایی دارم لطفا کمکم کنید
    سلام ببخشین من از حرف های شما کمی انرژی منفی گرفتم ..طوری که انگار خیلی از سنم گذشته و دیگر باید با شرایط مدارا کنم چون کامل در مسیر زندگی افتادم .. اما خیلی از دوستان همسن من هستند که هنوز هم ازدواج نکردن
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

از شوهرتون چه انتظاری داشتین ؟
    آیا به نظر تون بهتر بود هنوز بچه نداشتین ؟ اگر خیر . پس چرا از همسرت ناراحتی اونم به این دلیل که احساس میکنید شما رو درگیر خانه و بچه کردن !
    دوست گرامی پذیرش در هر شرایطی باعث میشه تا فرد بتونه خودش رو با شرایط موجود در زندگیش چه شرایط و مشکلات روحی و چه مسائل دیگه وقف بده و در مسیر روزگار فارغ از افکار منفی زندگی کنه .
    شما باید به این پذیرش برسین که به طور متداول اکثر خانم ها درسن ۳۷ سالگی صاحب فرزند و همسر هستند و درکنارش طبیعتا در گیر امور زندگی . وقتی شما به این پذیرش برسین که در حال حاضر زندگی شما تحت تاثیر مشکل خاصی نیست قطعا میتونید تغیر نگرش بدین و به زندگی با دیدگاه مثبت نگاه کنید
    درحال حاضر در مقطعی هستید که باید تکلیف خودتون با خودتون مشخص باشه و شما هنوز نتونستین بفهمین از زندگی دقیقا چی میخواین یا اگر میدونید دنبال چی هستین به دست آوردنش یا محیا
    کردنش منوط به گذشته میشه و اینجاست که شما احساس میکنین تو گذشته راه رو اشتباه رفتین و نتونستین خوب درس بخونید و از دانشجویی لذت ببرین
    حالات شما بیانگر این هستند :که درصورتی که شما اقدام تخصصی نداشته باشین ممکن دچار افسردگی بشین و شاید الان هم افسردگی خفیف داشته باشین
    ممکنه بگین چرا افسردگی و یا منظورتون از اقدام تخصصی چیه و .......؟ . دوست گرامی دیدگاه های شما به افراد برای دوستیابی ناراحتی شما از همسرتون به خاطر دلیلی که ذکر کردین و مسائل و مشکلاتی که در گذشته باهاش درگیر بودین ( مشکلات بین پدر و مادرتون که خواسته یا نا خواسته روح و روان شما تحت تاثیرش قرار گرفته ) همگی بیانگر این هستند که شما نیاز مند به کمک تخصصی
    یک روان درمانگر هستید
    یک درمانگر آموزش دیده می تونه به افراد کمک کنه تا یک سری تغییراتی را در سبک زندگی خودشون ایجاد کنند.
    همچنین آنها می تونن در شناسایی علل مربوط به اختلالات کمک کنن و یک سری استراتژی هایی را برای تغییر تفکرات و رفتارهای ناخواسته پیشنهاد بدهند. درمان می تونه افراد رو به مهارت های مناسبی تجهیز کنه تا علائم موجود در احساساتشون روحیاتشون و...... رو مدیریت کنند ، استرسشون را کاهش بدن و کیفیت زندگی خودشون رو بهبود بدن . از جمله تغیرات حاصل که به واسطه درمانگر در فرد درمانجو ایجاد میشه به صورت زیر هستند
    تسهیل تغییر رفتاری . تقویت توانایی فرد برای ایجاد و نگه داشتن روابط با دوستان و آشنایان و..... ، افزایش کارایی درمانجو و توانایی وی برای مقابله ، افزایش کارایی و توانایی درمانجو برای مقابله با شرایط موجود ، تقویت فرآیند تصمیم گیری و افزایش توانایی درمانجو
    مورد بعدی اینکه هیچ وقت شرایط خودتون رو با دیگران مقایسه نکنید و با این دیگاه که دوستان شما هم سن شما هستند و ازدواج نکردن به زندگی نگاه نکنید . چون باعث میشه شما احساس کنید که در زندگی روند درستی رو طی نکردین و درنتیجه احساسات منفی درشما شکل گیری میکنه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بله ممنون از راهنمایی فکر میکنم درست می فرمائید من هنوز تکلیفم رو با خودم روشن نکردم البته فکر نمیکنم این انتظارم هم بیجا باشه که همسرم میتونست کمی کارش ر تعدیل کنه تا من هم میتونستم کمی به اهدافم برسم با توجه به این که شرایط مالی بدی هم نداشتیم من واقعا تو کارم جدی بودم ...

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بله ممنون از راهنمایی فکر میکنم درست می فرمائید من هنوز تکلیفم رو با خودم روشن نکردم البته فکر نمیکنم این انتظارم هم بیجا باشه که همسرم میتونست کمی کارش ر تعدیل کنه تا من هم میتونستم کمی به اهدافم برسم با توجه به این که شرایط مالی بدی هم نداشتیم من واقعا تو کارم جدی بودم ...
    خواهش میکنم
    مگه شما از چند سالگی بچه دار شدین ؟
    بدون رضایت شما و با خود محوری همسرتون بچه دار شدین ؟
    آیا همسرتون قبل از ازدواج از اهداف شما خبر داشت ؟

بله شما کاملا درست میگین و حق هر خانمیه تا بتونه به اهدافش برسه و در این مسیر همسرش راهنما و یاری گرش باشه

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با دو فرزند توانستم فوق دومم رو بگیرم و میتونستم شرایط رو مدیریت کنم اما با آمدن فرزند سوم که مطابق خواسته ما نبود رشته کار بطور کلی از دستم رفت .. انرژی انجام کار ها رو نداشتم ...خودم ترجیح دادم که کارم رو ادامه ندم در صورتی که میتونستم از طریق استعداد درخشان دکتری رو تو رشته دومم ادامه بدم.. خسته بودم ..واقعا تا وقتی دو فرزند داشتم هیچ توقعی از همسرم برای انجام کارم نداشتم خودم سعی میکردم به هر طریقی مدیریت کنم.. اما با آمدن بچه سوم وضع فرق کرد .. انرژی نداشتم و نیاز به حمایت داشتم انتظار داشتم کنارم باشه حمایت کنه اما اون مثل همیشه هیچ تغییری تو کاراش نداد با این که وقتی ما با هم ازدواج کردیم هر دو دانشجو بودیم و لازم نبود موقعیت رو پیش چشمش بیارم البته توقعی رو بارها گفتم اما دیدم دارم خودم و بچه ها رو اذیت میکنم ترجیح دادم بمونم خونه. البته از نظر مالی هیچ دریغی نمی کرد که پرستار بگیرم و یا هر کار دیگه اما من دیگه نمی تونستم ادامه بدم نیاز داشتم یکی رو واقعی کنارم حس کنم. این رو قبول دارم که اگه بازم میخواستم و آزاده میکردم میتونستم اما خسته بودم. اما این همیشه تو دلم مونده ..ما ه دو دانشجو بودیم اما همسرم الان استاد دانشگاهها و من یک زن خانه دار ساده.. در حالیکه خودم فکر میکنم تو کارای همسرم واقعا مراعاتش و کردم تا جایی که تونستم براش کم نزاشتنم . این موضوع منو ازار میده وگرنه از هر نظر همسرم مرد خوبیه ..احساس تنهایی میکنم . از طرفی به قول شما تکلیفم با خودم معلوم نیست و نمیتونم از شرایط فعلی لذت ببرم .. من همیشه دوست داشتم تو اجتماع فعال باشم اما الان اصلا نیستم حتی نمیتونم یه دوست داشته باشم .. میدونین احساس میکنم هیچوقت فرصت فکر کردن نداشتم و جریان تند زندگی منو با خودش کشانده .. اما الان تو ساحل تفکر و دارم بش نگاه میکنم الان دارم همه چیز و واقعی میبینم خودم و همسرم و خانواده همسرم و ..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)